טקטופ נותני החסות

LAX VOX – לקס ווקס

טכניקת ה LAXVOX – שימוש בצינור במים החל מ 1991

טיפול, שיקום וחינוך עם LAX VOX laxvox

ד”ר Marketta Sihvo קלינאית תקשורת ומומחית קול פינית, הציגה את טכניקת LAX VOX ומעבירה סדנאות בכנסים קול בינלאומיים רבים מאז תחילת 1991.
היא קיבלה את הרעיון לתת למטופליה צינור ובקבוק עם מים, כאשר מבוצעת הפקת קול לתוך המים דרך הצינור סיליקון הגמיש. רובם היו מופתעים לטובה, מסוקרנים ואהבו את הטיפול. בעוד כמה דקות המשתמש יכול לתפוס את הרעיון של ייצור קול בריא. הצינור הוא כלי קל לשאת בכיס או בתיק וכדי לשמש להתחמם להתקרר מערכת הקול לפני ואחרי משימה ווקאלית, או בעת הצורך בשביל הכיף.
בעזרת הכוונה ושאלות מתאימות המלוות את הטכניקה ניתן להוביל את המטופל/ת להבנה וידע של האפשרויות הקוליות, שליטה קולית, ומודעות להרגלי הקול שלו או שלה. תובנות אלו בזכות החוויה הפיזית והשינויים המכנים המבוצעים בטכניקה מאפשרות יישום קל וברור יותר מאשר כל הסבר מילולי. שיטה זו מלמדת דרך לעזור לעצמך, על מנת למנוע תקלות ווקאלית ולמצוא הקלה.
מאוחר יותר הלרינגולוג ד”ר Ilter Denizoglu השתתף בסדנה של Sihvo ב PEVOC 2003 בגראץ. הוא השתמש בידע המקצועי שלו להסביר מדוע הפקת קול לתוך המים דרך צינור כל כך יעיל. הוא יצר תוסף חיוני לסדנה של Sihvo עם ההסברים המצוינים שלו על האינטראקציות בין המכניקה הפיזיולוגית,האנטומיה והיבטים אקוסטיים.
בקצרה, הלחץ האוראלי, עלה בזכות ההתנגדות של המים, בכך הרחיב את נתיב הקול במהלך הפקת צליל ומנע מתחים מזיקים באזור הגרון. הצינור בין השפתיים אשר משורבבות קדימה מאריך את נתיב הקול, דבר שבמחקרים נוספים הוכיח שימוש יעיל בנתיב הקול ובאקוסטיקה בעיקר כאשר יש הגבלה לכמות האוויר אשר משתחררת מהפה.

הצינור ברוחב 1 ס”מ ואורך 33 ס”מ, הוא כלי פשוט שניתן לרכוש בחנויות בניין ובטיפול נכון תורגש הקלה מיידית ושיפור הפונקציונליות של מנגנון הקול בזמן קצר. בעזרת העצמה של הביופידבק, הטיפול ישנה את ההתנהגות של המבצע ואת היכולת שלו/ה לייצר אנרגיה אקוסטית איכותית והקלה על שפתות הקול (מיתרי הקול). שיטה הוליסטית זו, משפיעה על האינטראקציה בין הפקת הצליל עצמה ליציבה, נשימה, ונתיב הקול וחללי התהודה.

בשנים האחרונות טכניקות רבות מחזקות את ה SOVT שהם למעשה תרגילים המייצרים ביופידבק כזה ומעודדים התנהלות טובה יותר ואינטרקציה טובה יותר בשימוש באיברים השונים הקשורים להפקת הקול. ה LAXVOX הוא שימוש אחד מיני רבים המעודדים שימוש בקשית או עיצורים קוליים אך הצינור הספציפי הזה ללא ספק הוכיח את עצמו כיעיל ביותר וראוי להיות גבוה ברשימה.

באתר של LAXVOX יש מוצרים ופיתוחים המבוססים על המדע והמחקר שלהם. כך שאם תרצו משהו קצת יותר מושקע מצינור של מזגנים אפשר גם להשיג את זה.

הצטרפות לאיגוד

במידה ואתם רוצים להצטרף לאיגוד לחצו על כפתור בקשת הצטרפות לאיגוד.
האם אתם כבר חברים? או מעוניינים בחידוש החברות?
פשוט לחצו על כפתור התחברות לאזור האישי.