טקטופ נותני החסות

רפואה והתמחות בקול

ככל שמעמיקים את הידע בתחום הקול ורפואת הקול מבינים כי יש דרגות שונות של התמחות. כאשר מדובר באנשי מקצוע התלויים בשימוש בקול שלהם חשוב להיות מטופלים אצל רופא שהוא גם מומחה קול. ההתמחות הראשונה שרופאים עושים היא אף אוזן גורן, רופאי אף אוזן גורן יכולים לעשות לכם בדיקת שגרתיות ולתת מענה לבעיות שיגרתיות בתחום אולם כדי לאבחן במדויק בעיות בהפקת הקול מומלץ להיבדק על ידי רופא אף אוזן גרון עם התמחות-על בתחום של מיתרי הקול.  רופאים שעברו התמחות זו נקראים לרינגולוגים.

למה זה חשוב?

במיוחד עבור אנשים שתלויים בקול שלהם בקריירה, אתם רוצים להיבדק אצל רופא שמבין היטב את הדרישות של שימוש רב בקול, את החששות ואת היתרונות שיש בכך. רופאי אף אוזן וגרון שבחרו להעמיק את הידע שלהם בתחום ניתוחי גרון ושיקום קול עוברים השתלמות שארוכה בד”כ שנה עד שנתיים במרכזים רפואיים בחו”ל המטפלים במשתמשי קול מקצועיים וביניהם כמובן אומניות הבמה, זמרים ושחקנים. במסגרת התמחות-העל (שנקראת fellowship) הרופאים מכירים מקרוב את משתמשי הקול המקצועיים ומבינים הרבה יותר לעומק את התעשייה, הדרישות והטיפולים המתאימים.

הערכה שנעשית על ידי לרינגולוג נעשית באמצעות ציוד שמאפשר אבחון מדויק יותר.  מאוד חשוב למשתמש קול מקצועי לא לוותר על בדיקה איכותית “סטרובוסקופית”. הרופא או הרופאה בדרך כלל עובדים עם צוות קולי מיומן ויכולים להפנות אתכם לעבודה שיקומית או אימונים מתאימים. קשר בין הרופא ושאר המטפלים הינו דבר חשוב מאוד, אל תתפשרו והתקשרו מראש לוודא כי הרופא מחזיק ציוד סטרובוסקופיה וכי תוכלו לצאת מהבדיקה עם העתק של הווידאו. לא צילום סטטי אלא ווידאו שמציג תנועה מלאה של מיתרי הקול הוא קריטי להמשך טיפול קולי וקלינאי התקשורת יוכלו לעזור לכם בהרבה יותר קלות עם תגיעו עם הווידאו העדכני.

לסיום, בדיקה שגרתית גם במצב בריא חשובה מאוד במיוחד למשתמש הקול המקצועי. אתם רוצים לדעת מה מצבכם גם בתקופות לא עמוסות. זו נקודת השוואה חשובה גם בשביל הרופא המטפל וגם בשבילכם. אז לכו להיבדק ושימו לב שהבדיקה נעשית אצל רופא מומחה קול.

בדיקה סטרובוסקופית עולה באופן פרטי בין 800-1200 ש”ח אבל עם הפניות מתאימות ובמרכזים רפואיים מסוימים יש הסדרים עם קופות חולים ששווה להכיר. בכל אופן אם אתם משתמשי קול מקצועיים תבקשו הפנייה לסטרובוסקופיה.

מי הם מומחי הקול בארץ שעברו  Fellowship?

(הרשימה עדכנית ליום בו הפוסט הזה נכתב וייתכנו שינויים):

ד”ר טלי לנדאו זמר

הדסה עין כרם ירושלים

  • מרפאה ציבורית – טלפון 02-5842111. יש להצטייד בטופס 17 או לשלם במשרד הקבלה סכום של כ – 200 ₪.
  • מרפאת שר”פ – חח02-6778899, הסדרים עם כל קופות החולים וחברות הביטוח.

מרפאה מקצועית קופת חולים כללית במודיעין – בדיקה שגרתיות ללא ציוד הסטרובוסקופיה

עוד על ד”ר לנדאו זמר https://www.tlzvoice.com/

ד”ר יונתן להב

מקבל באופן פרטי במרפאת ארם בבית חולים אסותא, הברזל 20 רמת החיל קומה ראשונה. צריך להתקשר לקביעת תור ולברר את ההסדר מול חברת הביטוח וקופת החולים שלכם כדי לדעת את המחיר. בטלפונים: 037645464, 037645373. למידע על ד”ר להב הקליקו כאן

ד”ר יקי כהן

מקבל באופן פרטי במרפאה ברמת החייל הברזל 11. לקביעת תור הקליקו כאן, למידע נוסף על המרפאה הקליקו כאן. לבירור ההסדר מול חברת הביטוח וקופת החולים שלכם ניתן להתקשר למנהלת המרפאה זהבית 052-5661473.

ד”ר עדי פרימוב-פבר

עדי הקימה מרפאה מקיפה בתחום הקול בארץ לפרטים על המרפאה שלה בתל השומר הקליקו כאן –  http://ivc.co.il/

ד”ר חגית שופל-חבקוק

מרפאות ארם ובית חולים בילינסון, פתח תקוה הקליקו כאן לפרטים ליצירת קשר

ד”ר יעל שפירא גליץ

הקליקו כאן לפרטים ליצירת קשר

ד”ר אריאל רויטמן

בית חולים כרמל, הקליקו כאן לפרטים ליצירת קשר

ד”ר יניב חמצני

מנהל השרות לטיפול בגידולי גרון במרכז רפואי רבין.

מקבל באופן פרטי במרפאת אופל מדיקל, רח’ החושלים 8, הרצליה פיתוח.

טל’ לקביעת תור 058-6284986.

למידע נוסף כולל מידע רב בנושא הפרעות קול, אבחון ודרכי הטיפול בהן הקליקו כאן

רופאים נוספים ברחבי הארץ (ודאו כי אתם קובעים למרפאה שיש בה ציוד מתאים לסטרובוסקופיה):

ד”ר לימור בינימיני, בית חולים רמב”ם, חיפה

ד”ר יובל סלוביק, בית חולים סורוקה, באר שבע

ד”ר יוסף סגל, מרכז רפואי העמק

הנה כמה מילים מד”ר טלי לנדאו לגבי הבדיקה הסטרובוסקופית:

הצטרפות לאיגוד

במידה ואתם רוצים להצטרף לאיגוד לחצו על כפתור בקשת הצטרפות לאיגוד.
האם אתם כבר חברים? או מעוניינים בחידוש החברות?
פשוט לחצו על כפתור התחברות לאזור האישי.