טקטופ נותני החסות

ילדים למה אתם לא מתאמנים?

ילדים למה אתם לא מתאמנים??

טיפים שיעזרו לילדים ולבוגרים להתאמן יותר בין טיפול לטיפול

האם הילדים עצלניים מדיי? האם הם לא מעוניינים או מתנהגים לא יפה? האם המורה קשוח מדיי או עדין מדיי? האם ההורה תומך או דוחף ומלחיץ?

האם אלה השאלות שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו כדי לעזור לילדים להתמודד עם תרגול בבית?

לא בטוח.

תגיות יכולות לעזור לנו כדי להבין את הלקוח/מטופל ולעזור לו למצוא איזון אבל בסופו של יום אף אחד מאיתנו לא מורכב רק מדבר אחד, אישיות אחת או אופן התנהגות אחד. מתוך תיוג מסודר ובלי להיות “שפטניים” אנחנו צריכים להבין מה הערכים שלנו והמטרות שלנו בתחילה, אבל בהמשך, בעיקר לנסות להבין מה מניע אותנו ומהם הדברים שידרבנו אותנו להתאמן.

ספר מדהים שנכתב עבור הורים והוא כלי מדהים למורים ומטפלים שרוצים לעזור למשפחה בתהליך הלמידה נכתב על ידי ארין פירסון ואני ממליצה בחום לכולם לקרוא אותו ולהפנים. הוא עולה כמה דולרים בודדים באמזון לעותק קינדל. אחד הדברים החכמים מתוך אוסף ענק והרבה דפי עבודה, זה להיות חכמים ולעבוד לפי הפרמטרים הבאים:

SMART

Specific, Measurable, Achievable, Relevant, Time sensitive

ניסיתי לתרגם בפשטות ויצא לי

אימון

אינדיבידואלי, יכולתני, מדיד, וודאי, נגיש

אינדיבידואלי ובעל מטרה מסוימת לעתיד הקרוב, יכולתני שבמידת היכולת של המטופל, מדיד שאפשר למדוד אותו בקלות, וודאי שבטוח קשור למטרה הגדולה והספציפית שעומדת מולנו ונגיש שהגיוני מבחינת הלוח זמנים וההתנהלות.

אני ממליצה לכם בחום לקרוא ולהעמיק ולהכניס תרגומים משלכם שיעזרו לכם להגדיר ולהבין את המטופלים ואת המניעים שלהם וגם לא פחות חשוב, של המשפחה שעומדת מאחוריהם.

הנה הקישור: https://www.amazon.com/dp/B01JMN5514/ref=cm_sw_su_dp

 

אבל לא הכל חייב להיות כל כך רציני ומחושב ולפעמים צריך פשוט ליהנות ולייצר מערכת יחסים בריאה של אמון בין מורה ותלמיד, או מטפל ומטופל, שיהיה להם כיף לבוא ושיחכו להגיע אליכם.

“For every job that must be done, there is an element of fun.

You find the fun and POOF – the job’s a game!”

לדבר בשפת המשחק

מי מאיתנו לא זוכר את מרי פופינס שהגיעה לסדר את החדר ולתת תרופות ובעזרת שיר (והרבה קסמים…אני מודה) הצליחה להפוך את העבודה לכיף. במיוחד בעבודה עם ילדים חשוב שניתן כלי עבודה שמדברים בשפה שלהם, דברים שגם אנחנו בתור ילדים היינו אוהבים לעשות. לדוגמא, הנה יוזמה מדהימה של Tempo voice center, שתאפשר לכם להפוך עבודה ותרגול למשחק. אני מודה שכאשר אני הייתי צריכה להדפיס ולהכין את כל הגרפיקות בשביל המונופול, כמעט התחרטתי וזרקתי הכל… כי זו המון המון עבודה. אבל לקלינאים ומורים שצריכים לעבוד עם ילדים זה קסם אמיתי ושווה בהחלט!

הנה הקישור: http://www.atempovoicecenter.com/

 

מיותר לציין שכל מה שנאמר פה אפילו אם הוא על קצה המזלג תקף גם ללקוחות הבוגרים שמתקשים להתאמן. אמנם לא נשב איתם לשחק מונופול כי הם ירגישו שהם מבזבזים את מיטב כספם על משחק ולא על עבודה, אבל דרך החשיבה הזו והבנה אמיתית של הצד השני כמו תמיד היא המפתח.

 

שיהיה לנו בהצלחה!

 

ארמת ארנהיים-שרון

ווקולוגית מוסמכת ומאמנת קול

הצטרפות לאיגוד

במידה ואתם רוצים להצטרף לאיגוד לחצו על כפתור בקשת הצטרפות לאיגוד.
האם אתם כבר חברים? או מעוניינים בחידוש החברות?
פשוט לחצו על כפתור התחברות לאזור האישי.