האלופים האולימפיים של עולם הקול

by IVA ניהול אתר
7 שנים ago
989 Views

satalofד”ר סאטלוף מומחה קול רופא, חזן וחוקר בכיר התייחס לא מעט פעמים לכך שזמרים מקצועיים הם האלופים האולימפיים של עולם הקול ועל כך ממשיכים לצוטט אותו עד היום. בהרצאותיו הוא גם מפאר את השמיעה של מורי פיתוח קול והיכולת שלהם להבין בבעיות רק בעזרת האוזניים. הרופאים והקלינאים יודעים לאבחן היטב על פי האנטומיה, הוויזואליות והמחקרים ועל כן חשוב מאוד שבטיפולי קול הלקוח יקבל מענה מקיף מצוות שמורכב לפחות מרופא/ה, קלינאי/ת ומורה לפיתוח קול/ מאמני קול.

ברמת האבחון על פי שמיעה בלבד, סאטלוף נוהג לומר כי הרופאים לא מגיעים לקרסוליים של הקלינאים וכי הקלינאים לא מגיעים לקרסוליים של מורי פיתוח קול. על כן גם הוא מעודד שיתופי פעולה חשובים בין המשולש הזה של מטפלים אשר כל משתמש קול מקצועי פוגש לעתים קרובות.

העומס הנתון על משתמשי קול מקצועיים הוא מכובד גם ברמה הפיזית וגם ברמה הרגשית. אתם מוזמנים להעמיק ולקרוא לפחות את הפתיחה של המאמר של ד”ר סאטלוף בנושא ועל כך שהידע העצום של הזמרים ומורי הקול משפיע רבות על טיפול אפקטיבי והישגי בתחום הקול. המאמר פורסם באוקטובר 2000 ונקרא EVALUATION OF PROFESSIONAL SINGERS  הקליקו כאן.