שרית ברקן מועמדת בחירות 2021

by IVA ניהול אתר
שנה 1 ago
0 Views

שרית ברקן- חזון לאיגוד הקול הישראלי

אני מאמינה כי לשיר הוא צורך ביולוגי של כל אדם. המוסיקה מגיעה אלינו ממישור רוחני,היא עוברת דרך האמן הזמר ויוצאת דרכו, בקולו.

הקול הוא חלק פיזי של גוף האדם , הנוגע במימד רוחני. לשיר גורם לנו להרגיש טוב. לשיר נותן ביטוי לקולנו הפנימי ומנגיש את מה שבתוכנו לעולם. לשיר, ולפתח את הקול עוזר לנו לגלות מי אנחנו באמת.

אני יודעת שזמר טוב הוא כלי שמעביר את המוסיקה ממישור רוחני לקהל. זמר טוב הוא כזה שהקול שלו פתוח ונקי מבעיות טכניות קוליות או חסמים פסיכולוגיים פנימיים ,שמונעים ממנו להתבטא כמו שהוא היה רוצה. התפקיד של המורה לפיתוח קול הוא לעזור לסלק את הבעיות הטכניות והחסמים הללו. אני פועלת כמורה לפיתוח קול מתוך שליחות, ניסיון וסיפור אישי .

מי אני?

אני , שרית ברקן מורה לפיתוח קול . זמרת קלאסית בעברי , בעלת תואר ראשון בזמרה מהאקדמיה למוסיקה בתל אביב.

בתור זמרת נאבקתי בבעיות טכניות והתנסיתי רבות כדי לפתור אותם. זה לקח אותי למסע מקצועי ואישי בו הרחבתי דעת ורכשתי כלים אצל מורים לפיתוח קול בארץ , בחו”ל, עשיתי קורס מורים לפיתוח קול בניו יורק אצל ג’סטין סטוני, השתלמויות וסמינרים רבים בארה”ב.

במסגרת לימודי זכיתי ללמוד אצל בוב קווארט וג’סטין סטוני  בניו יורק, מאט אדוארדס וקתרין גרין ב- CCM Institute  בוירג’יניה. אני מתמחה בטכניקה של  מוזיקה עכשווית פופולרית CCM (contemporary commercial music).

אני שרה מוסיקה מקורית מזה 10 שנים והוצאתי שני אלבומים, מתוכם סינגל שנכנס לפלייליסט גלגלצ, שודרתי ב- 88 ורשת ג’ תדיר, זכיתי לביקורות טובות, הופעתי בג’אם של קוטנר בגל”צ מספר פעמים ובפסטיבלים בארץ לרבות יערות מנשה . שיתפתי פעולה עם מוזיקאים גם בתור זמרת ליווי (רוקפור, ניצן חורש, עינב ג’קסון כהן ועוד), ואני מכירה על בוריה את תעשיית המוסיקה העצמאית הישראלית.

אני שמה דגש על בניית ארגז הכלים של האמן לצד בניית הכלי שלו, הקול שלו.

מתוך ההבנה הזאת יצרתי תוכניות לקידום מוזיקאים עצמאיים:

  1. אני מפיקה מפגשי נטוורקינג למוזיקאים מקבוצת יחצינו לאן בפייסבוק (מפגשים חודשיים שהתקיימו שנה לפני הקורונה, וביוני 21 חזרו לפעול).
  2. אני מעבירה הרצאה על מבנה תעשיית המוזיקה בישראל למוזיקאים צעירים או מתחילים.
  3. אני בונה תוכניות עבודה לתלמידים שלי ביחד איתם, על מנת שיוכלו להשיג את המטרות המקצועיות שלהם.

במסגרת הועד של איגוד הקול הישראלי בכוונתי לפעול על מנת לקדם את הנושאים הללו:

  1. לקדם מסגרות להתמחות מקצועית ביניהן השתלמויות מקצועיות בפיתוח קול גם עם מורים מחו”ל.
  2. להגדיל את מספר אנשי המקצוע הרשומים לאיגוד הקול הישראלי על מנת לייצר כוח צרכני אמיתי שיאפשר לנו להשיג הטבות שאנשי מקצוע אחרים זוכים לה, כמו עמלות פנסיה נמוכות יותר, הנחות לאירועים, הנחות להשתלמויות וכו’.
  3. לקדם התמקצעות במקצוע שלנו, שהוא כרגע פרוץ לכל אחד.

אני אמא לשלושה , בת 43 נשואה לגל וגרה בגבעתיים .

קורות חיים  שרית ברקן

 

אתר:   www.vocalmentor.co.ilwww.saritbarkan.comwww.facebook.com/saritbarkanvocal

לימודים:

2016:

קורס למורים לפיתוח קול ב- New York Vocal Coaching Studio עם ג’סטין סטוני בניו יורק עם התמחות במוסיקה עכשווית פופולרית. השתתפות בסמינר מורים לפיתוח קול ב- Contemporary Commercial Music Institute בוירג’יניה. הקורסים והוצאות הנסיעות שולמו על ידי מלגה מלאה ממפעל הפיס.

1998- 2002:       

לימודים באקדמיה למוסיקה ע”ש רובין, אוניברסיטת ת”א, תואר ראשון B.Mus  במחלקה לזמרה עם המורה אגנס מאסיני.

1994-1996:

תיכון “אלון” רמה”ש, מגמת מוסיקה, בגרות מלאה.

נסיון מקצועי:

 2019 והלאה:    יוזמת ומפיקה שותפה מפגשי נטוורקינג למוסיקאים של קבוצת מוסיקאים גדולה בפייסבוק (יחצנו לאן). במסגרת המפגשים החד חודשיים מפגישה מוסיקאים אחד עם השני כדי שיצרו שיתופי פעולה, וכמו כן מביאה למפגשים הרצאות על תעשיית המוסיקה מפי מומחים בתעשייה להגדלת הידע של המוסיקאים.

2017-2018:    סיבוב הופעות “הולך ונעלם” בארץ. במסגרתו הופעה בג’אם של  קוטנר בגל”צ, בפסטיבלים וארועים בתל אביב.

2017:    “הולך ונעלם”- אלבום חדש בעברית בהפקת עומר הרשמן (שירים נכתבו עם נעם רותם) מתחיל לצאת. מתחילה לערוך ולהגיש תוכנית מוסיקה עצמאית ישראלית (אינדי ישראלי) ברדיו קול החיות (רדיו באינטרנט).

2014:     מוציאה אי.פי בכורה בהפקת אורי וינוקור, שנכנס לפלייליסט בגלגלצ. מופיעה בפסטיבלים ואירועים: יערות מנשה 2014, פסטיבל חיפה 100 לייב, פסטיבל נשים יוצרות, לילה לבן תל אביב, בג’אם של יואב קוטנר בגלצ, בתוכנית הטלויזיה האנגר 9.

2012- 2018:    מלמדת מוסיקה בבית ספר “אורים”, בית ספר אנתרופוסופי בכפר הירוק, לכיתות א’- ח’, במקביל לניהול הרכב ווקאלי של כיתות ז’- ט’, כתיבת עיבודים להרכב, ולימוד פיתוח קול באופן פרטי.

2013:    מופיעה כזמרת ליווי של להקת “רוקפור” בפסטיבל הפסנתר בתל אביב.

2012-2015:    מרכזת פרויקט מקהלות לילדים בסיכון ביפו ובת ים. במסגרתו מנצחת על 2 מקהלות של ילדים בפרויקט בפיקוח של ד”ר אביבה אביב וד”ר אווה פיטליק מסמינר לוינסקי.

2009-2012:   מנהלת מוסיקלית ומורה לפיתוח קול של קבוצות התיאטרון במרכז ביכורי עיתים בתל אביב. במסגרת התפקיד כותבת, מעבדת ועורכת מוסיקה להצגות של המרכז, כמו גם עובדת עם קבוצות ילדים, נוער ומבוגרים.

2007-2013:    מעבירה סדנאות פרפורמנס לזמרים בקבוצות במרכז תל אביב באופן פרטי ובמסגרת מרכז ביכורי עיתים.

2006-2013:    מלמדת פיתוח קול בקונסרבטוריון צהלה. בין השנים 2011 עד 2013 מנהלת את מחלקת פיתוח הקול בקונסרבטוריון.

2005 עד היום:            מלמדת פיתוח קול בסטודיו פרטי

2004:    לומדת בניו יורק אצל Bob Cowart מהמטרופוליטן אופרה, אשר מלמד ב- Julliard . לאחר תקופה של התמחות בשיטה בניו יורק,  חזרתי לישראל ללמד אותה.

1997- 2002:   משתתפת פעילה וקבועה בסדנה לאופרה תל אביב, ומקבלת מלגות מ- IVAI. במסגרת הסדנא משתתפת באופרות “האחות אנג’ליקה” (פוצ’יני), “השדיים של טירסיאס” (פולנק), “לואיז” (שרפנטייה).

שירות צבאי:

1996-1998:              משרתת כמוסיקאית מצטיינת ב”הרכב הווקאלי של חיל החינוך”.

שפות:               עברית, אנגלית, ספרדית, צרפתית